Híradó

Mindennap

Esténként Nyíregyháza legaktuálisabb híreivel várjuk Önöket.

A Város-Kép Nonprofit Kft. médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.

A Nyíregyházi Televízió Helyi Érték Díjjal kitüntetett Híradójából megismerhetik a várost és a városlakókat érintő legfontosabb eseményeket, bejelentéseket, tájékoztatókat, továbbá közlekedési és sporthíreket is. A Híradót mindennap 19.00-tól, 20.00-tól, 21.00-tól, 22.00-tól és 22.50-től megismételjük a Nyíregyházi Televízióban. Hétvégén pedig heti hírösszefoglalóval jelentkezünk A hét hírei címmel.

Az augusztus 1-ei hírösszefoglalónk tartalmából:

TANSZERVÁSÁR

Megkezdődött a tanszervásárlás szezonja, a szülők sorra érkeznek a gyermekeikkel, hogy beszerezzék az iskolatáskát, füzeteket, tollakat, egyéb fontos kiegészítőket. Az árak az előző évekhez képest nem, vagy kis mértékben emelkedtek, sőt vannak olyan termékek, melyeknél csökkentek. A legtöbb papírszaküzletben a kínálat állandó, így akár az iskolakezdést követően is meg lehet tenni a nagy bevásárlást.

RENDŐRSÉGI RAZZIA

110 egyenruhás vett részt a legutóbbi razzián, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a Készenléti Rendőrség közösen járőrözött az utakon. A háromnapos komplex ellenőrzés mérlege: közel 1000 igazoltatás és 228 intézkedés a Nyírségben.

FIÓKKÖNYVTÁR

Betűrendi jel szerint kerülnek az új helyükre a novellák, regények, irodalmi alkotások és kiadványok az Ungvár sétány 3-5. szám alatt, hogy hamarosan megnyithassa kapuit az olvasók előtt a Jósavárosi Fiókkönyvtár. Július 2-ától a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár vette át az intézmény üzemeltetését és fenntartását. Az átvételt követően azonnal hozzákezdtek a könyvtár teljes körű felújításához, amelyet a rendelkezésükre álló költségvetésből valósítottak meg. A felújítási munkálatok mostanra a végéhez közelednek, és terveik szerint 2024. augusztus 22-én 10 órakor ünnepélyes megnyitóval adják át a megújult könyvtárat a városrész lakóinak. Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár közös célja, hogy a Jósavárosi Fiókkönyvtár a jövőben is egy élő, pezsgő kulturális központ maradjon, ahol minden korosztály megtalálhatja a számára érdekes és hasznos programokat és szolgáltatásokat.

MANDALA NYÁR

33 éve hamisítatlan nyarat varázsolnak a nézők elé a Mandala Nyár produkciói. Az idei forró júliusban operettgálára, musicalvígjátékra és klasszikus operettre válthattak jegyet a nézők. Így lesz ez augusztusban is, amikor a Miniszter félrelép mellett, a Lúdas Matyi, az Örömszülők, illetve Anna and the Barbies koncert is várja az érdeklődőket.

KOSÁRTÁBOR AZ ARÉNÁBAN

Csütörtökön 7 óra 30 perckor kezdődött volna a párizsi olimpia atlétikai versenyeinek első száma, a férfi 20 kilométeres gyaloglás a nyíregyházi Helebrandt Mátéval. A rossz időjárási viszonyok miatt azonban a szervezők úgy döntöttek, hogy fél órával elhalasztják a rajtot. Végül 8 órakor startolt el a mezőny, és Helebrandt Máté a 44. helyen ért célba élete negyedik olimpiáján. Kosártábort tartanak a héten a Continental Arénában. Több mint 50 gyerek vesz részt az edzéseken.

Vetítések: Hétfőtől péntekig: 18:00, 19:00, 20:00, 22:00